Nem tudom fizetni a hitelem, hogy kerülhetem el a BAR listát?

0
14

Nagyon súlyos következményei lehetnek annak, ha valaki nem tudja megfelelően törleszteni a hitelét. Ezek közül a legsúlyosabb eset, ha a negatív adóslistára kerülünk fel, amely hosszútávon negatívan hat az anyagi helyzetünkre. A  BAR listások utólag már biztosan sok mindent megtennének azért, hogy ne kerüljenek fel a negatív adós listára. Mi nem is egy, hanem rögtön két olyan lehetőséget mutatunk, amelyek segítségével még akkor sem fogsz felkerülni a KHR (BAR) listára, ha anyagi problémák miatt nem tudod törleszteni a hiteled.

Bekövetkezett a baj, és már felkerültél a BAR listára? Itt segítségre lelhetsz:

Le szeretnél kerülni a BAR listáról? Itt a megoldás!

A hitelfedezeti biztosítás az egyik út

A hitelfedezeti biztosítás szerződéses feltételek szerint meghatározott esetekben esetén meghatározott időn, akár 2 éven keresztül mentesít a hitelek havi törlesztőrészletének megfizetése alól. Ilyen esetek például a haláleset, munkanélküliség, keresőképtelenség vagy rokkantság. Amennyiben ezek közül valamelyik bekövetkezne, és legalább 60 napon keresztül fennállna, akkor a biztosító akkora összegű Le szeretnél kerülni a BAR listáról? Itt a megoldás!kifizetést nyújt a részedre, amely pontosan fedezi a hiteltörlesztők teljesítését. Ugyan a munkanélküliség, keresőképtelenség vagy rokkantság esetén könnyedén előfordulhat az, hogy rendszeres jövedelem hiányában már egyáltalán nem tudjuk fizetni a hitelünket, még akkor sem kerülünk fel a BAR listára, ha két havi törlesztőrészletet kihagyunk.

A BAR listára ugyanis csak akkor kerülhetünk fel, ha a bank felé fennálló tartozásunk legalább 90 napon keresztül meghaladja a mindenkori minimálbér értékét. Mivel a hitelfedezeti biztosítás 60 nap után már átvállalja a havi törlesztőrészleteket, így a negatív adóslistára kerülés feltétele biztosan nem fog teljesülni. Ez garantálja, hogy még akkor is elkerülöd a BAR listát, ha anyagi okok miatt nem tudod fizetni a hiteled. Ezért a hitelfedezeti biztosítást méltán hívhatjuk a BAR lista ellenszerének is.

Ha többet szeretnél megtudni a hitelfedezeti biztosításról, akkor bővebb részletekért olvasd el kapcsolódó cikkünket!

Cikkajánló: Hitelfedezeti biztosítás, avagy a KHR (BAR) lista ellenszere

A csoportos személybiztosítás szintén megoldás lehet

Az NN Biztosító és Bank 360 közös kínálatában elérhető csoportos személybiztosítás jövedelempótló csomagja a hitelfedezeti biztosításhoz hasonlóan, de mégis kicsit eltérően működik. A Jövedelempótló személybiztosításnak köszönhetően munkanélküliség vagy keresőképtelenség beállása esetén akár havonta 200 ezer forintot is kaphatunk, melyet szabadon használhatunk fel. Tehát itt a biztosító nem a hitelek törlesztőrészletének megfelelő összeget fizeti, hanem a választott biztosítási csomagtól függően 6 hónapon keresztül egy meghatározott összeget. Ez nem csak a hitelek törlesztésére lehet elegendő, hanem ezen felül is szabadon elkölthető rendszeres jövedelmet biztosít.

A csoportos személybiztosítás a hitelfedezeti biztosításhoz hasonlóan szintén 60 nap után fizet először. Vagyis ugyanazon oknál fogva, ezen biztosítási típussal is garantáltan védve vagyunk a BAR lista fogsága ellen. 

Ha felkeltette érdeklődésedet a Jövedelempótló csoportos személybiztosítás, akkor tudj meg többet innen:

Cikkajánló: Védekezz csoportos személybiztosítással a KHR (BAR) lista ellen!

Hitelfedezeti biztosítás vagy csoportos személybiztosítás: melyiket válasszam?

A hitelfedezeti biztosítás jellemzője, hogy kizárólag a hitelszerződéssel egyidejűleg köthető meg. Ez viszont meglehetősen bekorlátozza a lehetőségeinket, hiszen egy több éves hitelszerződésnél sokkal nehezebb döntést hoznunk biztosítás iránti igényünkről. A Jövedelempótló személybiztosítás ezzel szemben bármikor igényelhető, így nem okoz gondot, ha a hitel futamideje során szeretnénk élni ezzel a lehetőséggel.

A koronavírus járvány okozta helyzet egyértelműen megmutatta, hogy bárki bármikor elveszítheti a munkahelyét. Ha úgy látjuk, hogy a megélhetésünk, állásunk, megszokott jövedelmi helyzetünk rövid időn belül veszélybe kerülhet, akkor érdemes élnünk valamelyik biztosítás adta lehetőséggel. Ha pedig már egyáltalán nem látjuk indokoltnak a biztosítás fennállását, akkor akár bármikor fel is mondhatjuk azt. A Jövedelempótló személybiztosítás egyik legnagyobb előnye a hitelfedezeti biztosítással szemben azon rugalmasság, hogy bármikor igényelhető, nem csak a hitelszerződéssel egy időben. Így amennyiben már meglévő hiteled van, akkor csak ez az egyetlen lehetőséged áll fenn. Amennyiben még hitelfelvétel előtt állunk, akkor fennálló a két biztosítás közötti döntési lehetőségünk. A mi meglátásunk szerint az egyes konstrukciók sajátosságaiból adódóan a hitelfedezeti biztosítás inkább a hosszú futamidővel rendelkező, magas havi törlesztőrészlettel rendelkező hitelek esetén; míg a csoportos személybiztosítás a rövidebb futamidejű és alacsonyabb havi törlesztővel rendelkező hitelek esetén jelent hatékony megoldást.

Ezek is érdekelhetnek:

Hitel aktív BAR (KHR) mellett? Igen, lehetséges!

Hitelfelvétel passzív BAR (KHR) esetén? Mutatjuk a részleteket!

Külföldi hiteligénylés BAR listásként? Mutatjuk a lehetőségeket!

Hasznos tippek és tanácsok aktív BAR (KHR) listásoknak

Igényelhetek hitelkártyát BAR listásként? 

Előző cikkNyugdíjbiztosítás kötés 2023-ban? 5+1 ok amiért megéri
Következő cikkMit tehetünk ha nem fizet a biztosító?

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét